INFORMATION TECHNOLOGY & TELECOMMUNICATIONS DEPARTMENT

Organizational Structure


HELLENIC ELECTRICITY DISTRIBUTION NETWORK OPERATOR

2, Aftokratoros Nikolaou str., 117 45 ATHENS



Information Technology & Telecommunications Department
Name/Position Contact Info
PAPAKONSTANTINOU Anthi

Director

Tel.: 210 9093501
FAX: 210 9217779
Email: A.Papakonstantinou@deddie.gr


Assistant Directors
Name/Position Contact Info
TZANIKOS Dimitrios

Assistant Director

Tel.: 210 9093411
FAX: 210 9224261
Email: D.Tzanikos@deddie.gr
PALLIS Alexandros

Assistant Director

Tel.: 210 9093511
FAX: 210 9232041
Email: A.Pallis@deddie.gr


Τομέα Ανάπτυξης Ψηφιακών Υπηρεσιών & Διαχείρισης Έργων
Name/Position Contact Info
ΚΩΝΣΤΑΝΤΕΛΗ Κλεοπάτρα

Τομεάρχης

Tel.: 2109093564
Email: K.Konstanteli@deddie.gr


Κλάδος Τεχνολογικών & Ψηφιακών Υπηρεσιών Εμπορικών & Υποστηρικτικών Λειτουργιών ΔΧΔ, ΔΔΝ, ΒΟΚ ΓΔ/ΣΜ, ΒΟΚ ΓΔ/ΑΝΠΟ, ΓρΔ, ΔΝΥ, ΥΣ, ΔΕΕ, Διευθύνσεων Περιφερειών, ΔΠΕΕΔ
Name/Position Contact Info
ΤΣΙΡΟΓΙΑΝΝΗΣ Γεώργιος

Αναπληρωτής Διευθυντής Κλάδου

Tel.: 210-9093559
Email: G.Tsirogiannis@deddie.gr


Τομέας Ανάπτυξης & Λειτουργίας ΕΡΜΗ
Name/Position Contact Info
ΒΟΥΛΓΑΡΙΔΗΣ Δημήτριος

Τομεάρχης

Tel.: 210-9093561
Email: D.Voulgaridis@deddie.gr


Τομέας Σχεδιασμού & Λειτουργίας Τεχνολογικών και Ψηφιακών Υπηρεσιών Εμπορικών Λειτουργιών (ΔΧΔ, ΔΔΝ)
Name/Position Contact Info
ΣΤΕΡΓΙΑΝΕΛΗ Ειρήνη

Τομεάρχης

Tel.: 2109093554
Email: E.Stergianeli@deddie.gr


Τομέας Σχεδιασμού & Λειτουργίας Τεχνολογικών & Ψηφιακών Υπηρεσιών Υποστηρικτικών Λειτουργιών (ΒΟΚ ΓΔ/ΣΜ, ΒΟΚ ΓΔ/ΑΝΠΟ, ΓρΔ, ΔΝΥ, ΥΣ, ΔΕΕ, ΔΠΕΕΔ)
Name/Position Contact Info
ΓΡΩΠΑΣ Αντώνιος

Τομεάρχης

Tel.: 2109093563
Email: A.Gropas@deddie.gr


Κλάδος Τεχνολογικών & Ψηφιακών Υπηρεσιών Τεχνικών, Οικονομικών Λειτουργιών & Λειτουργιών Προμηθειών ΔΔ, ΔΕΔ, ΔΕΕΔ, ΒΟΚ ΓΔ/ΟΥ, ΒΟΚ ΓΔ/ΕΑΨ
Name/Position Contact Info
ΓΚΟΥΤΖΙΟΥΠΑΣ Στυλιανός

Αναπληρωτής Διευθυντής Κλάδου

Tel.: 210-9093560
Email: S.Gkoutzioupas@deddie.gr


Τομέας Σχεδιασμού & Λειτουργίας Τεχνολογικών & Ψηφιακών Υπηρεσιών Τεχνικών Λειτουργιών (ΔΔ, ΔΕΔ, ΔΕΕΔ)
Name/Position Contact Info
ΣΤΡΙΜΠΑΚΟΥ Μαρία

Τομεάρχης

Tel.: 2109093534
Email: M.Strimpakou@deddie.gr


Τομέας Σχεδιασμού & Λειτουργίας Τεχνολογικών & Ψηφιακών Υπηρεσιών Οικονομικών Λειτουργιών & Λειτουργιών Προμηθειών (ΒΟΚ ΓΔ/ΟΥ, ΒΟΚ ΓΔ/ΕΑΨ)
Name/Position Contact Info
ΖΩΤΟΥ Μαρία

Τομεάρχης

Tel.: 2109093527
Email: M.Zotou@deddie.gr


Κλάδος Στρατηγικής Ψηφιοποίησης & Διακυβέρνησης
Name/Position Contact Info
ΝΙΑΡΧΟΣ Ιωάννης

Διευθυντής Κλάδου

Tel.: 210 9093510
Email: I.Niarchos@deddie.gr


Τομέας Ψηφιοποίησης & Επιχειρησιακής Αρχιτεκτονικής
Name/Position Contact Info
ΜΑΣΙΚΟΣ Μιχαήλ

Τομεάρχης

Tel.: 2109093565
Email: M.Masikos@deddie.gr


Τομέας Διακυβέρνησης & Διαχείρισης Κινδύνων Πληροφορικής & Τηλεπικοινωνιών
Name/Position Contact Info
ΑΝΥΦΑΝΤΗΣ Αθανάσιος

Τομεάρχης

Tel.: 210-9093440
FAX: 2144050409
Email: A.Anyfantis@deddie.gr


Κλάδος Οικονομικών Θεμάτων, Συμβάσεων & Εξυπηρέτησης Χρηστών (Help Desk)
Name/Position Contact Info
ΚΟΛΙΑΣ Βασίλειος

Διευθυντής Κλάδου

Tel.: 210-9093520
Email: V.Kolias@deddie.gr


Τομέας Διαχείρισης Οικονομικών & Διοικητικών Θεμάτων & Συμβάσεων
Name/Position Contact Info
-

Τομεάρχης

Tel.: 210-9093520
Email: -


Τομέας Εξυπηρέτησης Χρηστών (Help Desk)
Name/Position Contact Info
ΚΟΥΡΜΠΕΤΗΣ Χαράλαμπος

Τομεάρχης

Tel.: 210-9093480
Email: C.Kourmpetis@deddie.gr


Κλάδος Πληροφοριακών Υποδομών & Τηλεπικοινωνιών
Name/Position Contact Info
ΜΑΡΕΝΤΑΚΗΣ Γεώργιος

Διευθυντής Κλάδου

Tel.: 210-9093460
Email: G.Marentakis@deddie.gr


Information Systems Management & Security Section
Name/Position Contact Info
GEORGIADOU Anna

Head of Section

Tel.: 210 9093588
FAX: 210 9236095
Email: A.Georgiadou@deddie.gr


Τομέας Διαχείρισης Δικτύων & Τηλεπικοινωνιών
Name/Position Contact Info
ΚΑΡΑΓΙΑΝΝΗΣ Αλέξανδρος

Τομεάρχης

Tel.: 210 9093454
FAX: 2144050409
Email: A.Karagiannis@deddie.gr


Peripheral Systems Section
Name/Position Contact Info
ΚΑΛΟΓΗΡΟΣ Παναγιώτης

Head of Section

Tel.: 210 9093486
FAX: 210 9245702
Email: P.Kalogiros@deddie.gr


Contact us